in Bez kategorii

YesWeekend#3- ostatnie chwile weekendu

yesweekend3

Dwa podsumowania tygodnia obok siebie wyglądają dość zabawnie, ale co poradzić, kiedy człowiek ostatnio nie robi nic innego poza wyciąganiem wniosków z nawarstwiających się niedociągnięć. Obłożyłam się obowiązkami jak kanapka sałatką i mam sporo trudności, żeby się z nich wszystkich wygrzebać. Czasami bardzo łatwo przegapić cienką granicę pomiędzy „mam tyle czasu, co z nim zrobić?” a „nabrałam sobie tyle, że nie mam czasu na życie”. Jak łatwo możecie wydedukować — jestem teraz po ciemnej stronie mocy i próbuję opanować cały ten chaos przy pomocy Bullet Journal, dużej dawki melisy i dobrej muzyki. Tylko co to za weekend bez #YesWeekend?

Poleconka

Daga z bloga Fox In The Forest wrzuciła wpis z listą ulubionych aplikacji na telefon. Dla mnie niezbędniki to jakdojadę.pl, bez którego absolutnie nie wyobrażam sobie życia i Skycash, które oszczędza mi stresu związanego z zakupem biletów na ostatnią chwilę. Właśnie dzięki Dagmarze odkryłam ostatnio jego kolejne opcje —zakup jednorazowych biletów miejskich .Koniec z zastanawianiem się czy w Krakowie kupię bilet u kierowcy, a w Warszawie tylko w automacie jako karnet. Kilka kliknięć i problem z głowy. Naprawdę spora oszczędność czasu i nerwów. Na pewno wypróbuję jeszcze Clotify. Jestem w trakcie porządkowania szafy i szukam szybkiego sposobu na pozbycie się zadbanych ubrań, które zalegają na półkach.

Tanie kosmetyki naturalne? Czy te trzy słowa mogą iść razem w parze? Oczywiście – udowadnia to Olga z Make Happy Day. Najtańsze pozycje w zestawieniu zaczynają się już od 10 zł. Jeżeli planujecie rozpocząć swoją przygodę z naturalną pielęgnacją albo szukacie nowych, ciekawych marek i produktów zajrzyjcie do tego teksu. Ja już wypatrzyłam dla siebie kilka nowości 🙂 

„W tym wyzwaniu nie chodzi o perfekcyjne zdjęcia. Nie chodzi o wymyślanie sytuacji na siłę. Nie chodzi o pozowanie, szykowanie siebie i rekwizytów. Chociaż oczywiście jeśli ktoś lubi to robić, to też można. W Hour by Hour namawiamy was do dokumentowania na zdjęciach codzienności takiej, jaka jest. Chwytając co godzinę za aparat uwieczniamy na fotografiach okruszki zwykłego dnia, ludzi, miejsca i rzeczy, które w tym konkretnym momencie w życiu budują naszą codzienność.” czyli tekst o jednodniowym wyzwaniu fotograficznym u Kasi z worqshop.pl

Daga z bloga Socjopatka.pl napisała tekst o ciemnej stronie pamiętników. „Ostatnio natrafiłam na swój pierwszy pamiętnik. Pisałam go w 2000 roku, czyli 17 lat temu. Później pisałam jeszcze wiele innych pamiętników, które mam, ale do których nie zaglądam. Dlaczego?Z jednej strony czytanie zapisanych kiedyś słów, powoduje we mnie nostalgię, ale z drugiej strony pewien rodzaj wstydu i zażenowania.” A Ty? Odważyłabyś się zajrzeć do swoich starych pamiętników?

Piosenka

 

To tyle w YesWeekend #3. Trzymajcie kciuki, żeby pozamykała wszystkie sprawy, bo moja doba staje się za krótka.Życzę Wam udanego tygodnia.
Widzimy się we wtorkowym wpisie 🙂 

Dołącz do mnie w społecznościówkach. O tutaj: INSTAGRAM  FACEBOOK