in Bez kategorii

YesWeekend#2- niedoczas, jeden tekst i dużo linków

yesweekend-jeden-tekst-duzo-linkow

Znowu YesWeekend! Zasiadając do pisania tego podsumowania tygodnia miałam mały problem, bo właściwie nic nowego się u mnie nie wydarzyło. Nadal cierpię na niedoczas i niedoodpoczynek, ale powoli zaczynam wracać do normalnego rytmu. W maju będzie spokojniej. Nie wiem jak Wy, ale ja mam wrażenie, że kwiecień dopiero się zaczął, a jutro już ostatni dzień miesiąca! Nie chcę rozpoczynać litanii narzekań, ale wiosna mogłaby już do nas przyjść. Może jakaś mała petycja albo strajk? Szczerze mówiąc, trochę się cieszę, że pogoda za oknem jest, jaka jest — aura nie zachęca do wychodzenia, ja siedzę na dupie i piszę, a praca licencjacka posuwa się do przodu. Zobaczymy, a tymczasem zapraszam Was na kolejne podsumowanie tygodnia.
Teksty

Od ostatniego podsumowania na blogu ukazał się, aż jeden wpis, który rozpoczął nową blogową kategorię, czyli Ubrania i szafa, czy to połączenie musi wywoływać ból głowy?. Dajcie mi znać w komentarzach albo prywatnej wiadomości, o czym chcielibyście poczytać w ramach nowej kategorii „punkt zwrotny w szafie”. Chcę pisać treści, które się Wam do czegoś przydadzą, a prawda jest następująca —  to Wy najlepiej wiecie, czego potrzebujecie. Właściwie jest jedna nowość! W tym tygodniu nagrałam swoje pierwsze mówione instastory! Na razie jestem na bakier z regularnością i zjada mnie stres, ale próbuję! Jeżeli chcecie mnie pooglądać kliknijcie na zdjęcie poniżej. 

YesWeekend

Poleconka

Tutaj trochę poszalejemy, jak się ma dużo pracy, to wszystko jest takie ciekawe, a ile interesujących treści staje nagle na drodze, także proszę Was bardzo — weekend jest długi, także w przerwie między odpoczywaniem a odpoczywaniem czytajcie i korzystajcie. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj jakąś perełkę dla siebie 🙂
Jak robić najlepsze selfie?

Nie oszukujmy się, chociaż śmiejemy się z ludzi strzelających fotki z ręki, sami chętnie takowe robimy. Ostatnio trafiłam na wpis Aliny, która podrzuca kilka sprytnych wskazówek. Nie mogło go zabraknąć w YesWeekend — może Wam też się przyda? Alinie należą się wielkie brawa za przełamanie oporów i wrzucenie zdjęcia w ramach akcji #nomakeupselfie. Zdecydowałybyście się na takie ujęcie?

Chwalisz się?

O napisaniu takiego tekstu myślę już od jakiegoś czasu i taki temat na pewno się u mnie pojawi, ale teraz podrzucam Wam tekst Ani, na który dzisiaj trafiłam. Od samego początku wszyscy uczą nas, że chwalenie to coś złego. Otwarte powiedzenie „Hej! Robię to naprawdę dobrze!”często wywołuje półuśmiechy i szpilkowe komentarze. Nic dziwnego, że w obecności ludzi bagatelizujemy wszystkie swoje osiągnięcia i machnięciem ręki podsumowujemy: jakoś mi się udało! Próbowaliście kiedykolwiek powiedzieć: „Umiem to robić dobrze i zasłużyłem na to ciężką pracą. Kilka nocy nie przespałem, żeby to zrobić, ale tak! Osiągnąłem cel.”Karygodne? Poczytajcie więcej u Ania Maluje.

Tańczyć każdy może… 

Jak jest u Was z tańcem? Ja lubię tańczyć i zawsze, kiedy mam okazję zostać sama w domu zamiatam biodrami na prawo i lewo. Na imprezach rodzinnych jako jedna z pierwszych ruszam na parkiet. Uwielbiam to! Chociaż moja koordynacja ręka-noga-ucho-dupa pozostawia wiele do rzucenia (żadne skomplikowane układy taneczne nie wchodzą w grę), ale lubię tańczyć! Czasami stojąc na przystanku albo spacerując po rynku, słyszę muzykę, przy której nogi same zaczynają nieść i chciałabym się pobujać na prawo i lewo, ale się powstrzymuję! Zupełnie jakby taniec był powodem do wstydu! Świetnie z tym tanecznym tabu rozprawia się Life Managerka. Koniecznie zajrzyjcie do jej wpisu i obejrzyjcie filmik, na którym tańczy. Ja to kupuję i nie mogę się doczekać kolejnych tanecznych sobót na Instagramie.

YesWeekend

Co zaskakuje w savoir-vivre? 

Bloga Oli odkryłam dzisiaj rano w fejsbukowych wychwalajkach u Jest Rudo. Jestem zaskoczona hierarchią miejsc w samochodzie. Przyznaje się — nie miałam pojęcia, że takie coś w ogóle istnieje. Bezczelnie mówię też smacznego każdemu, kto w mojej obecności coś je. Wiedzieliście, że to niegrzeczne? Mam z tym mały problem. Wydaje mi się, że u nas jest to po prostu mile widziane. Pamiętacie regułkę z przedszkola? Co się mówi? SMA-CZNE-GO

Jak to jest być sobą?

W życiu szukamy akceptacji. Człowiek jest w stanie zrobić dużo, żeby tylko być częścią czegoś. Założy modne ubranie, będzie śmiał się z żartów, które bawią otoczenie i uprzejmie przytakiwał, kiedy słyszy coś, co nie do końca mu odpowiada. Lepiej unikać konfrontacji, dorównywać poziomem do reszty i nie wychylać się. Smutna prawa jest taka, że w pewnym momencie gubimy prawdziwego siebie. Takie wtłaczanie w ustalone ramy jest widoczne szczególnie w małych społecznościach. Sama spędziłam w nich większość życia i powiem Wam: im dłużej to trwa, tym ciężej się przełamać i pokazać światu swoje prawdziwe oblicze. O tym wszystkim pisze Króliczek Doświadczalny. To jeden z najlepszych tekstów, na jakie ostatnio trafiłam. Ten akapit jest tak piękny, że muszę go zacytować: 

Będąc sobą wysyłasz w świat wiadomość. Nie każdy będzie w stanie ją odebrać, niektórzy odrzucą ją na starcie, co ostatecznie i tak wyjdzie Ci na dobre. W końcu jednak zaczniesz przyciągać tych, którzy docenią to jaki jesteś, bo czują tak samo, myślą tak samo, widzą świat w tych samych barwach. Odnajdując ich zrozumiesz, jak pozbawione sensu były próby ukrywania siebie tylko po to, by utrzymać akceptację ludzi, którym nie zależało na Tobie na tyle, by znieść to, kim jesteś.

To tyle w dzisiejszym YesWeekend. Życzę Wam udanego majowego weekendu. Odpoczywajcie i ładujcie baterie. Dajcie znać w komentarzach gdzie spędzacie majówkę.
Widzimy się we wtorkowym wpisie 🙂 

Dołącz do mnie w społecznościówkach. O tutaj: INSTAGRAM  FACEBOOK
Wrzucam tam takie opowiastki jak ta:

 YesWeekend

Szkoda to przegapić 😉