in Bez kategorii

Lekka przesada w rozmowie – polskie marki – Lauke

polskiemarkilauke

Swoją przygodę z nagrywaniem rozpoczynam od zaproszenia osoby, tworzącej we Wrocławiu własną markę odzieżową. Wypatrzyłam „Lauke” podczas przeglądania wystawców na targach Bakalie, które w tym roku odbyły się po raz pierwszy we Wrocławiu, a jej ubrania pokochałam od pierwszego wejrzenia. Dzisiejszym gościem jest Kornelia, która od 2015 roku tworzy projekt „Lauke”. Kornelia mieszka we Wrocławiu i to tutaj szyje swoje ubrania. Na stronie internetowej możemy przeczytać:

„Chcę, by ubrania, które projektuję dawały estetyczną przyjemność wszystkim klientkom, dlatego minimalizm, wygoda, ponadczasowość i naturalne materiały to główne idee, które przyświecają mi przy tworzeniu kolejnych kolekcji. Wszystkie moje ubrania powstają z pragnienia powrotu do czystości i prostoty formy. W swojej pracy skupiam się na detalach i wysokiej jakości tkaninach.”

lauke_1

Posłuchajcie co Kornelia mówi o swojej marce.

Pobierz odcinek

Rozmowa z Kornelią, właścicielką marki Lauke – tematy

00:35 Kornelia opowiada o marce, ubraniach, które tworzy, przyświecającej jej idei i swojej drodze do założenia własnej marki odzieżowej

03:40 Skąd nazwa „Lauke”? 

05:40 Co studiowała Kornelia? W jaki sposób studia wpłynęły na stworzoną przez nią markę odzieżową?

07:10 Jak wygląda prowadzenie własnej marki odzieżowej? Trudności związane z taką formą pracy. Rola samodyscypliny i godziny pracy.

09:00 Rynek odzieżowy w Polsce. Rywalizacja, czy raczej współpraca?

10:00 Idealna klienta „Lauke”

11:35 Tkaniny: naturalne, sztuczne, syntetyczne

12:30 Czy domieszki to zło? Kiedy warto je zaakceptować?

14:05 Czy w Polsce łatwo dostać dobre materiały w przystępnej cenie? 

17:00 Czy ubrania wyprodukowane w Polsce są drogie? Gdzie kupić ubrania polskich marek? 

23:20 Co dalej z „Lauke”? Plany na przyszłość.

lauke_3

Wszystkie linki związane z działalnością marki Lauke:

www.lauke.pl

Facebook: @laukeclth

Instagram: @lauke_clth

lauke_4

To jedna z jesiennych nowości na blogu – podcasty o polskich markach. Jak już kilkakrotnie wspominałam interesuje się polskimi markami, ciekawią mnie osoby, które je tworzą, historie które mają do opowiedzenia i przesłania zawarte w ich ubraniach. Chciałam, żebyście mogli posłuchać tych rozmów „na żywo” poznać bliżej osoby, które tworzą te piękne rzeczy. Stąd pomysł na podcast. Sama uwielbiam ich słuchać – odtwarzam je podczas jazdy komunikacją, czy sprzątania, ciekawa jestem, czy też lubicie taką formę i niecierpliwie przebieram nogami ze zdenerwowania. Czekam na wasze opinie (pozytywne lub negatywne) 😉 

lauke_5
Koniecznie dajcie znać, czy taka forma wam odpowiada, jakie macie wrażenia po przesłuchaniu rozmowy, czy chcecie żeby kolejne nagrania się pojawiały. 
Będę też wdzięczna jeśli pojawią się propozycje marek, które chcielibyście lepiej poznać.

 

Muzyka: Cute – Bensound.comLEKKA PRZESADA W SOCIAL MEDIA 

FACEBOOK  Lekka przesada 
INSTAGRAM @lekkaprzesada 

 

 
Share: