in Bez kategorii

Odkrywamy blogosferę, poszerzamy horyzonty, czyli poznaj małe blogi

odkrywamy_blogosfere

Dzisiaj obchodzimy Dzień Blogów. Co to za święto? Ano takie, które obchodzą internetowi twórcy. Kolejne po imieninach, urodzinach bliskich i dniu kota, które trafiło do mojego Bullet Journala obwiedzione zgrabną falą. Z tej okazji Nikolina (fitkola.blogspot.com) i Milena (najlepszapora.pl) zorganizowały akcję „Odkrywamy blogosferę”. Jej główna idea zasadza się na tym, żeby poznać nowe miejsca w sieci i podzielić się tym faktem z innymi. 

Odkrywamy blogosferę

Blogosfera jest dynamicznie rozwijającym się środowiskiem. Co rusz powstają kolejne miejsca i kolejni autorzy z dumą ogłaszają światu, że właśnie zostali rasowym blogerem. To naprawdę świetna sprawa, że tak prężnie się to wszystko rozwija, ale im więcej osób, tym trudniej znaleźć odbiorców swoich treści. Przyznam szczerze, że sama nie poszukuję zbyt często nowych blogów. Mam swoich stałych ulubieńców, których poczynania śledzę na bieżąco i do tego się ograniczam. Nie sposób przeczytać cały Internet! 

Dzięki dziewczynom trochę odkurzyłam blogowe grupy, z których, z małymi wyjątkami, przestałam korzystać widząc ciągłe spamowanie postami typu „polajkuj mnie, to ja polajkuję ciebie” albo „byłam u Ciebie i skomentowałam. Teraz Ty wejdź do mnie”. To niestety przykry aspekt małych blogów – desperacka próba zdobycia odbiorców. Nie ważne jakich byle tylko byli. No ale wracając do tematu — oto moje trzy blogowe polecenia.

Najlepsza Pora

Moim pierwszym blogowym odkryciem jest jedna z organizatorek akcji. Zaczęłam przeglądać bloga Mileny, gdy dostałam od niej e-maila z zaproszeniem do akcji i trochę się zasiedziałam! „Najlepsza Pora to motywujący i rozwijający w różnych aspektach życia blog lifestylowy podany w bardzo kreatywnej formie” – to możemy przeczytać w zakładce o blogu i ja się z tym zdecydowanie zgadzam. Znajdziecie tam darmowe materiały i dużo przyjemnych tekstów. Mam wrażenie, że sporo mnie z Mileną łączy, na przykład nietrafiony wybór tego samego kierunku studiów. 

Kreatornia Zmian

To nie jest świeżynka ani maleństwo, bo blog działa bardzo prężnie i ma wielu odbiorców, ale jest absolutnie świetny i naprawdę warto poznać to miejsce. Kamila to taki głos rozsądku w szalonym świecie chorób, diet i całym natłoku często sprzecznych ze sobą informacji o zdrowym odżywianiu i zdrowiu w ogóle. Dietetyk, konkretna babka, z poczuciem humoru  i ogromną wiedzą. Lubię takich ludzi, co poradzić 😉 

Calm Station

Jak dla mnie Matylda pisze o poszukiwaniu spokoju w życiu. Dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, w szczery bezpośredni sposób. Pisze też o sprawach trudnych i ciągle wstydliwych — o psychoterapii na przykład. Nadal niewiele jest osób, które otwarcie się do tego przyznają, a przecież korzystanie z pomocy to nic złego. Czytając jej teksty mam wrażenie jakbym wysłuchiwała opowieści dobrej koleżanki.  Warto odwiedzić to miejsce. 

Oto moje trzy odnalezione miejsca w sieci w ramach akcji odkrywamy blogosferę. Na pewno będę zaglądać do dziewczyn i zachęcam żebyście też wpadli je odwiedzić. Czasami fajnie poznać jakieś nowe miejsce 😉 

odkrywamy_blogosferę


BĄDŹCIE ZE MNĄ NA BIEŻĄCO – WASZA OBECNOŚĆ DUŻO DLA MNIE ZNACZY

FACEBOOK  Lekka przesada 
INSTAGRAM @lekkaprzesada