in Bez kategorii

Liebster Award po raz pierwszy!

liebster-award-pierwszy-raz

Przeczytałam u Grey Moka trafne porównanie tej zabawy do podstawówkowych Złotych Myśli. Pamiętam te emocje, kiedy dostawało się czyjś zeszyt i trzeba było odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Matko, niektóre z nich były takie głupie! Wiem, że w zakamarkach szafy, gdzieś głęboko na dnie leży mój zeszyt z tych pamiętnych czasów. Jak tylko go znajdę, pokażę Wam te perełki 🙂
Do zabawy zaprosiła mnie Marta z bloga Lifetaste.pl. Za nominację bardzo Marcie dziękuję. Poniżej znajdziecie moje odpowiedzi na pytania.

 1. Kawa, czy herbata?
  Herbata. Bez dwóch zdań. Uwielbiam herbatę i wypijam ją litrami. Moim ostatnim ulubieńcem jest Biała herbata z dodatkiem malin, bodajże Lipton? Ma bardzo delikatny smak, maliny są ledwo wyczuwalne, ale ten brak wyrazistości uważam, za jej atut. Nie myślcie jednak, że wcale nie pijam kawy. Kiedy wychodzę na przysłowiową „kawkę” zawsze biorę kawę. Czasami mam na nią takiego smaka, że potrafię zrezygnować nawet z herbaty. Uwielbiam zapach kawy.
 2. Jaki jest tytuł pierwszego wpisu na Twoim blogu?
  Ojojo. Chyba było to wymowne Ja tu marzę!
 3. Jak świętujesz sukcesy?
  Nie mam rytuału świętowania sukcesów. Zwykle włączam jedną z piosenek, które aktualnie królują na mojej playliście i radośnie do niej podskakuję. Co z boku może wyglądać jakbym, delikatnie to ujmując, dostała jakiegoś ataku. Potem przybijam piątki z przyjaciółmi i obdzwaniam rodzinę. Czasami zdarzy się jakiś deser sukcesu.
 4. Jaki jest Twój ostatni sukces blogowy? Pochwal się!
  Stu fanów na Fejsbuczku i Instagramie. Mój mały Mount Everest 😉
 5. Skąd czerpiesz inspiracje, motywację?
  Chciałabym podać teraz jakieś mądre źródła inspiracji czy motywacji, ale takich nie mam. Potrafi mnie zainspirować smród w autobusie i docinek znajomej. Dobra książka, reklama, scena w filmie czy rozmowa. Inspiracja czyha wszędzie! Motywacja? Z tym jest ciężej. Tu główną rolę odgrywają wszystkie moje Blondynki, które dzielnie wiercą mi dziurę w brzuchu i kopią w dupę. Motywuje mnie też muzyka, książki i historie innych, którzy osiągają różne rzeczy. Nic nie daje takiego kopa jak żywy przykład.
 6. Jaka jest Twoja ulubiona piosenka?
  Nie lubię tego pytania. Nie mam ulubionej piosenki. Mam piosenki, które kojarzą mi się z czymś ważny, wprawiają mnie w dobry nastrój, przy których się śmieję i wzruszam. Nie ma wśród niej królowej piosenek. Tych, do których wracam, jest zbyt dużo, żeby je tu wszystkie wymienić. Czuję, że wymieniając jedną, odjęłabym ważności pozostałym. Obecnie w moich głośnikach brzmi nieustannie Ineffable Summer przecudownej Karoliny Baszak.
 7. Z jakiego wpisu/artykułu/posta Jesteś dumna?
  Nie daj sobie wmówić, że jesteś krzesłem. Nie chciałam dodawać tego wpisu, nadal nie uważam, że jest fenomenalny. Pewnego dnia udostępniła go jednak u siebie Ania Maluje. To był istny szał. Żaden tekst na blogu nie zanotował nigdy tyle wejść. Do dzisiaj notuje, ale nie o to chodzi. Jestem z niego dumna, dlatego że poruszyłam w nim ważną kwestię, którą ktoś także uznał za ważną. To było też potwierdzenie, że moja pisanina ma sens i może komuś pomóc. Dać ten mały promyczek wiary i może małego kopa do uwierzenia w siebie?
 8. Kiedy ostatnio powiedziałaś komuś, kogo kochasz, że kochasz?
  Dzisiaj!
 9. Jakie jedno marzenie zrealizujesz w 2017 roku?
  Na razie nie mogę powiedzieć 😉
 10. Jaki jest Twój ulubiony cytat?
  If you can dream it you can do it. 
 11. Dzień, czy noc?
  Dzień. Jestem sową na odwyku 🙂

Dobrnęłaś do końca? Gratuluję! Jesteśmy w czymś podobne? 🙂