in Bez kategorii

#Klasyka dla smyka – zbieramy książki dla dzieci. Chcesz też?

klasyka-dla-smyka-zbieramy-ksiazki

Ludzie mają różne pomysły. Ktoś ma pomysł na siebie, inny na biznes. Jedni zapisują swoje wizje na skrawkach paragonów albo marginesach zeszytów. Nieśmiało snują marzenia, że kiedyś znajdą siły i środki, żeby je zrealizować. Inni realizują, to co wpadło im do głowy i cholera, robią to dobrze. Tak było w przypadku tej dwójki. Poznajcie Dagmarę, Radka i ich wspaniały pomysł.

#Klasyka dla smyka

Daga (Socjopatka.pl) i Radek (osinskipoludzku.blogspot.com) postanowili zaszczepić w dzieciach z Domów Dziecka pasję do czytania. Raz w miesiącu zostanie wyłoniony Dom Dziecka, który dostanie pakiet książek. Pomysł jest świetny, to nie ulega wątpliwości. Znaleźli się ludzie, którzy nagłaśniają całą sprawę w Internecie. A wiesz, co jest najlepsze? Że Ty też możesz pomóc i to na wiele sposobów.

Jesteś blogerem? Świetnie. Możesz zostać Ambasadorem akcji. Ambasador. To brzmi dumnie. Prawda?

Prowadzisz księgarnię lub wydawnictwo? Możesz przyłączyć się do akcji i przekazać książki dla Milusińskich.

Chcesz zostać sponsorem? Droga otwarta. Odezwij się do Dagi i Radka. Anonimowość nie jest problemem.

Po prostu chcesz pomóc. Nie masz bloga, księgarni ani wydawnictwa. Dla Ciebie też jest miejsce. Potrzebujemy Cię w naszych szeregach.

Udostępnij wydarzenie na Facebooku. Niech Twoi znajomi zobaczą, że taka akcja istnieje. Pewnie znajdzie się wśród nich ktoś, kto poda to dalej, a może nawet sam dołączy? Im więcej osób dowie się o #Klasyka dla smyka tym lepiej. Możesz także kupić książki i wysłać je do organizatorów, którzy potem przekażą je dzieciom. Ważna sprawa: zbiórka dotyczy tylko nowych książek.

Zobacz, ile książek udało się zebrać w pierwszym miesiącu trwania akcji.

pakiet nr1
Pakiet nr. 1 od Karolina Mos z bloga www.naszebabelkowo.pl
pakiet nr 2
Pakiet nr. 2. Ta wielka sterta pochodzi ze zbiórki zorganizowanej przez Magdalenę Erbel na facebookowej grupie „Przeczytaj i Podaj dalej”. Kto jak nie miłośniczki czytania mógł stworzyć takie cudowne książkowe połączenie. Madzia prowadzi bloga www.savethemagicmoments.pl

 

pakiet nr 3
Pakiet nr 3.
Te książki ufundował anonimowy sponsor, którego pozyskała Katarzyna Berska z bloga www.yellowpear.pl.

 

pakiet nr 4
Pakiet nr 4.
Pozycje od Asia Maja z bloga www.mynaswoim.pl, która wraz ze swoją mamą zakupiły te kolorowe cuda dla młodszych czytelników.

 

pakiet nr 5
Pakiet nr 5 od darczyńców. Zobacz ile udało się zebrać wspólnymi siłami 🙂

 

pakiet nr 6
Pakiet nr 6.
Od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza. Dzięki Małgorzata Śmiechowicz! Małgosia prowadzi bloga www.matczynefanaberie.pl

Trochę tego jest. Jeszcze nie wiemy, do kogo trafią te wszystkie cudowne książki. Potrzebujemy Twojej opinii. W komentarzu pod tym wpisem możesz napisać, który Dom Dziecka Twoim zdaniem powinien otrzymać pakiet książek. Może jest w Twojej okolicy albo słyszałeś o takim Domu Dziecka, który bardzo potrzebuje książkowego wsparcia. Masz na to tydzień. Przemyśl i daj znać w komentarzu. Twoja opinia jest naprawdę ważna. Twój komentarz może zapewnić dzieciakom te książki 🙂

Jeżeli chcesz być na bieżąco dołącz do Facebookowej grupy Klasyka dla smyka. Akcja potrwa do maja, także jest jeszcze dużo czasu żeby nie dołączyć, nic straconego!