in Bez kategorii

#Klasyka dla smyka – pierwsze książki dotarły! Pora na kolejne.

klasyka-dla-smyka-pierwsze-ksiazki-dotarly-pora-kolejne

W lutowym rozdaniu #Klasyka dla smyka obdarowane zostało osiem domów dziecka. Dzieciaki szczęśliwe, już czytają swoje nowiutkie książkowe egzemplarze. Pora na kolejny miesiąc i kolejne książki! Podsuwajcie domy dziecka do których mogłyby trafić pakiety. To naprawdę ważne! Ostatnio poznaliście Dagmarę i Radka. Tak tylko przypomnę:

#Klasyka dla smyka

Daga (Socjopatka.pl) i Radek (osinskipoludzku.blogspot.com) postanowili zaszczepić w dzieciach z Domów Dziecka pasję do czytania. Raz w miesiącu zostanie wyłoniony Dom Dziecka, który dostanie pakiet książek. Pomysł jest świetny, to nie ulega wątpliwości. Znaleźli się ludzie, którzy nagłaśniają całą sprawę w Internecie. Zrobili to skutecznie, pod koniec lutego na Facebooku nie widziałam nic innego poza wpisami w ramach #Klasyka dla smyka. To był istny szał. Ludzie jednak chcą pomagać. Ty też możesz pomóc i to na wiele sposobów.

Jesteś blogerem? Świetnie. Możesz zostać Ambasadorem akcji. Ambasador. To brzmi dumnie. Prawda?

Prowadzisz księgarnię lub wydawnictwo? Możesz przyłączyć się do akcji i przekazać książki dla Milusińskich.

Chcesz zostać sponsorem? Droga otwarta. Odezwij się do Dagi i Radka. Anonimowość nie jest problemem.

Po prostu chcesz pomóc. Nie masz bloga, księgarni ani wydawnictwa. Dla Ciebie też jest miejsce. Potrzebujemy Cię w naszych szeregach.

Udostępnij wydarzenie na Facebooku. Niech Twoi znajomi zobaczą, że taka akcja istnieje. Pewnie znajdzie się wśród nich ktoś, kto poda to dalej, a może nawet sam dołączy? Im więcej osób dowie się o #Klasyka dla smyka tym lepiej. Możesz także kupić książki i wysłać je do organizatorów, którzy potem przekażą je dzieciom. Ważna sprawa: zbiórka dotyczy tylko nowych książek.

Oto książki, które udało się zebrać w drugim miesiącu akcji. Będzie tego sporo! Przygotuj się.

Pakiet nr 1. Te książki zebrała wśród rodziny i przyjaciół przez Gabrielę z bloga www.wyrodna.com

Pakiet nr 2. Książki podarowane przez księgarnię www.nieprzeczytane.pl, którą pozyskała wspaniała Klaudia z bloga http://zksiazkadolozka.blogspot.com/ Oprócz książek są też zakładki.

Pakiet nr 3. Książki od księgarni Selkar, które wywalczyły Kamila i Iga z bloga https://znaciskiemnaszczescie.blogspot.com/ Dziewczyny nie dość, że pozyskały sponsora to  do paczki dorzucają także pozycje od siebie: dwie książki Makuszyńskiego, Świat roślin, 1000 powodów, aby bawić się w amora oraz Przygody Tomka Sawyera.

Pakiet nr 4 od Gabrysi z bloga www.gabrieladeda.pl.  Widzicie tę książkę z kocurem? Sama bym przeczytała! 

Pakiet nr 5. OdMałgosię z bloga www.matczynefanaberie.pl  W towarzystwie wiosennych kwiatów. 

Pakiet nr 6. To już wydawnictwo Zakamarki, które przekonała Małgosia z bloga www.matczynefanaberie.pl.

Pakiet nr 7. Od Grupy Wydawniczej Foksal, to również dzieło Małgosi z bloga www.matczynefanaberie.pl 🙂

Pakiet nr 8. Ofiarowany przed wydawnictwo Muza, też dzięki Małgosi z bloga www.matczynefanaberie.pl 🙂 Tak, tak Małgosia jest niesamowita 😀 

Pakiet nr 9. Od Marty z bloga www.zafascynowanazyciem.pl. To książki podarowane przez uczniów jednej ze szkół podstawowych.   Te dzieciaki mają wielkie serducha! 

Pakiet nr 10. Od Jasia i Małgosi z blogawww.jaskoweklimaty.pl

Pakiet nr 11. Od Wydawnictwa Adamada, które dołączyło dzięki Małgosi z blogawww.jaskoweklimaty.pl

Pakiet nr 12. Darowany od wydawnictwa Bis, które również pozyskała dla nas super Małgosia z bloga www.jaskoweklimaty.pl. Te Małgosie to jednak równe babki są! 

Pakiet nr 13. Książeczki darowane przez wydawnictwo Skrzat, które pozyskał nie kto inny tylko Małgosia z bloga www.jaskoweklimaty.pl

Pakiet nr 14. Zestaw książek darowany przez pojedynczych darczynców: Mariusz Grubiński,Psychomologia, Magdalena Jukiewicz-Konieczko,Paweł Maj, Renata Klamerus-autor Magazyn Literacki KSIĄŻKI, Dreams wydawnictwo, Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, Księgarnia TaniaKsiazka.pl

Ta ogromna paka trafi do 2 domów dziecka.

Pakiet nr 15 od Moniki z bloga www.niemieckizpasja.blogspot.com 🙂

Pakiet nr 16 przygotowany przez Księgarnię Kangurek oraz Martynę i Magdę z bloga sasanki.wordpress.com Ale perełki! 

Ostatnio było sporo, teraz jest baaaaardzo dużo. Książki zebrane, zestawy stworzone. Teraz pora na Ciebie. Potrzebujemy Twojej opinii.  Napisz w komentarzu pod tym wpisem, który Dom Dziecka Twoim zdaniem powinien otrzymać pakiet książek.Tak jak ostatnio: masz na to tydzień. Twoja opinia jest naprawdę ważna. 

Jeżeli chcesz być na bieżąco dołącz do Facebookowej grupy Klasyka dla smyka. Akcja potrwa do maja, także jest jeszcze dużo czasu żeby nie dołączyć, nic straconego!