in życie Magdy

#YesWeekend17 – dobrze, że luty się skończył

yesweekend17

Tutaj, na północy, mam małe problemy z internetem, więc wczorajszy weekendowy wpis dodaję dopiero dzisiaj. Mam nadzieję, że polecajki wynagrodzą obsuwę czasową. Zapraszam na #yesweekend.

#Luty

Nie sądziłam, że powiem to ja, miłośniczka chłodniejszych miesięcy roku, ale dobrze, że luty już się skończył. Krótszy tylko o 2-3 dni od innych, zaczyna się nagle i kończy nadzwyczaj szybko. Jakby trwał tylko krótką chwilę. i umknął niepostrzeżenie gdzieś pod warstwami duszącego smogu (udzieliło mi się, bo lutowe wrocławskie powietrze było nie do oddychania). Gdy zima trwa tak długo, z niecierpliwością wypatruję wiosny i pierwszych ciepłych dni. To samo mam latem – po fali upałów marzę o jesieni. Tak już u mnie jest. Teraz, w środku mroźnej i zaśnieżonej Gdyni czekam na wiosenne ciepło. Chociaż sama nie wierzę w to, co mówię, bo w moim wrocławskim pokoju już teraz nie da się pracować. Cała ściana okien oznacza dużo słońca, ale już teraz zmusza do pracy  w okularach przeciwsłonecznych. Boję się myśleć co będzie latem.  

 

yesweekend17
Nieliczne chwile „życia” w lutym
yesweekend17
Marcowe spacery

yesweekend17

#Chorobowo

Luty zupełnie mnie zaskoczył i pokrzyżował wszystkie plany, ale wiecie jak to jest. Można sobie zaplanować bardzo dużo, a potem to zupełnie nie ma przełożenia na rzeczywistość. Tak oto luty spędziłam głównie w łóżku, na chorowaniu. Mam nadzieję, że marzec będzie mniej chorobowy, bo mówiąc zupełnie szczerze, chociaż uwielbiam spać, już nie mogę patrzeć na swoje łóżko.

yesweekend17

yesweekend17
Uwielbiam moją pracę i takie pluszowe meble <3

Polecajki

Bez zbędnych przedłużeń przejdźmy do polecajek:

Psi wpis

W moim sercu królują koty, ale to wcale nie oznacza, że jestem nieczuła na psy! We wpisie Joanny znajdziecie 11 historii piesków ze schroniska i cenne rady właścicieli. Przyjęcie zwierzęcia ze schroniska to piękny gest, ale też duża odpowiedzialność. Każde z nich ma za sobą ciężką historię i różne traumy, których nie zawsze da się pozbyć. Trzeba się na to wszystko przygotować. Żaden wyciskacz łez, ale jednak proponuję zabrać do czytania chusteczki. 

Jak pomagać mając mało pieniędzy ?

U Kingi poczytacie o pomaganiu, które wcale nie musi oznaczać wydawania ogromnych kwot. Czasami myślimy, że nasza złotówka nic nie zmieni i jeśli mamy do dyspozycji tylko drobne kwoty (skoro mogę dać tylko pięć złotych, to lepiej wcale). Uwielbiam to, że górnolotne  „daj ile możesz”, pięknie zastąpiły inne słowa. Mogę dać 6 zł, daję 6 zł, ale daję. 

Kanał Niomi Smart

Odkrycie lutego! To kanał modo-zdrowo-lifestylowy. Chociaż niezbyt interesuje mnie, w czym Niomi wystąpiła na fashion weekach, to jednak oglądam wszystko jak leci! Z tej dziewczyny bije takie ciepło i wewnętrzny optymizm, że mogłabym słuchać od niej o wszystkim. Czy to nie brzmi odrobinę psychofańsko? 

Czarne lusterko

MUSICIE to zobaczyć. Raczej nie próbuję kogokolwiek do czegokolwiek tutaj zmuszać, ale zrobię wyjątek, bo te filmy to absolutne mistrzostwo. „Czarne lusterko” to projekt youtuberów z Netflixem, związany z serialem „Black Mirror”. Cztery różne historie obrazujące do czego może doprowadzić rozwój technologii. Cztery super wartościowe filmy, zrealizowane na wysokim poziomie. Na mnie chyba największe wrażenie zrobiło nagranie grupy  G.F. Darwin „1%”. Zaczęłam oglądać też oryginalne czarne lustro i jestem wbita w krzesło z wrażenia, po każdym odcinku mam aż ciężką głowę. Kiedy skończę sezon będę piać więcej! 

Fifty na Pół

Kolejny youtubowy kanał, wiecie co to oznacza? Zbieram siły na nagrywanie. Kanał Kasi odkryłam przy okazji seansów z „Czarnym Lusterkiem”. Wtedy też dowiedziałam się, że dziewczyna z filmów Krzysztofa Gonciarza ma własny kanał i to jaki fajny! U Kasi znajdziecie wszystko, czego chcielibyście się dowiedzieć o Polakach w Ameryce i życiu za Oceanem w ogóle. Koniecznie posłuchajcie też piosenki „Moja droga ja Cię tego”. Ostrzegam! Uzależnia 😉 

Wkleję Wam ją tutaj, żebyście nie musieli szukać. Teraz wystarczy tylko kliknąć i posłuchać. Przynajmniej dziesięć razy. 

Życzę Wam miłego tygodnia, jeśli przeczytaliście/zobaczyliście/przesłuchaliście coś ciekawego podzielcie się tym w komentarzu 🙂