in punkt zwrotny - rozwój i myślenie

Dlaczego warto postawić na kobiety?

postawnakobiety

Dawno, dawno temu były sobie trzy dziewczynki. Spędzały ze sobą każdą wolną chwilę. Razem bawiły się lalkami, jadły budyń czekoladowy i oglądały przepiękne suknie w gazetach, marząc, że pewnego dnia, już jako kobiety, kiedy urosną im cycki i będą miały dużo pieniędzy, kupią je wszystkie. Czas mijał, były starsze. Chodziły na przydługie spacery i ku wściekłości rodziców godzinami wisiały na telefonach, nieustannie debatując o wszystkich przystojniakach, których chciałyby poderwać. Cały świat mógł dla nich nie istnieć. Przecież wszystko robiły razem, a potem nagle wszystko się zmieniło.

http://www.lekkaprzesada.pl/?p=1849&preview=true

1. Jaki jest koniec historii?

Nie wiadomo skąd pojawiła się zazdrość, rywalizacja i nienawiść. Jedna odbiła drugiej chłopaka, a sekrety trzeciej poznała cała szkoła. Wzajemnemu obgadywaniu nie było końca. Kłótnia, nienawiść, więcej kłótni, koniec znajomości.
Czy ta historia wydaje Ci się znajoma? Jeśli nigdy tego nie przeżyłaś, jesteś czymś w rodzaju dinozaura. Nie ma się co dziwić, że wiele z nas, choć wspomina te dawne czasy z sentymentem woli unikać babskich relacji.

postawnakobiety

Zdecydowana większość kobiet, z którymi rozmawiam, twierdzi, że woli towarzystwo mężczyzn. Ba, ja sama tak twierdzę. Dlaczego? Mężczyźni w przeważającej większości mają tą jedną ważną cechę, której tak bardzo brakuje nam w innych kobietach. Szczerość. Uwielbiam ich za to, że w prostych słowach mówią co im na wątrobie leży. Chodźmy się napić, lubię Krzyśka, Monika mnie wkurza, nie chcę się z Tobą spotkać, twój sweter jest okropny. Vintage? Nie, to jest po prostu brzydkie. Walą prosto z mostu. To się ceni.

Z tą całą szczerością wiąże się jeszcze jedna sprawa: jeżeli facet ma z Tobą jakiś problem, to po prostu o tym powie, zamiast poświęcić godziny na poinformowanie o tym wszystkich znajomych, żeby na końcu Ci o tym nie powiedzieć, bo jeszcze zmieniłabyś coś w swoim zachowaniu i nie byłoby, o czym mówić. Wiesz, co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? Każda z nas krytykuje u innych kobiet to samo, a i tak wszystkie to robimy.

2. Warto postawić na kobiety

Koniec końców, odczuwamy jednak potrzebę spotykania się z innymi kobietami. Jednoczymy się w bólu i szukamy wsparcia w trudnych sytuacjach. Nie oszukujmy się, nawet najbardziej wyrozumiały facet nie zrozumie, dlaczego ciągle mówisz, że nie masz się w co ubrać, i dlaczego „bo tak” jest najlepszym argumentem.

Pewnie teraz zastanawiasz się, po jaką cholerę postanowiłam zmienić profil bloga i tworzyć treści adresowane głównie do kobiet, skoro wolę towarzystwo facetów. Odpowiedź jest prosta, stwierdziłam, że warto postawić na kobiety. Jest w nas ogromna siła i potencjał, dużo wątpliwości i mało wiary w siebie.

postawnakobiety2

Wystarczy tylko trochę wiary. No i kilka poprawek. Wierzę, że nikt nie zrozumie kobiety tak jak druga kobieta. Pora sprawdzić jak jest naprawdę.

Share: